Porady

"Sprzedajemy tylko oryginalne, markowe kosmetyki. Taka jest filozofia sklepu Amour.pl. Znani producenci dbają o jakość swoich produktów, używając do ich produkcji sprawdzonych komponentów. Jest to szczególnie ważne, gdyż kosmetyki mając bezpośredni kontakt z naszą skórą mają wpływ na nasze zdrowie. Są produkowane w odpowiednich warunkach, a zanim trafią na rynek, są testowane m.in. antyalergicznie. Taki kosmetyk, perfum czy krem jest po prostu bezpieczny".

Perfumerie działające w internecie mogą zapewnić niższą cenę niż tradycyjna luksusowa perfumeria, ponosząca koszty lokalu i zatrudnienia sprzedawców. Przestrzegając przepisów i zaopatrujac się w legalnych źródłach, tych samych co tradycyjne perfumerie, nie można jednak zejść poniżej pewnego pułapu. Dlatego należy być ostrożnym w przypadku wszelkich ofert "tanich perfum".

Często spotykamy podróbki sprzedawane pod nazwami przypominającymi znane marki. Są to kompozycje zapachowe przypominające (naprawdę w różnym stopniu) oryginalny zapach. Często również opakowanie, etykieta i sam flakon przypominają oryginalne. Wszystko jednak utrzymane jest tak, aby uniknąć zarzutu (może pozwu?). Dlatego są znane pod nazwą "wody alternatywne". Taki mały niuans: perfum niby znany, ale jednak inny.

Osobną kategorią stały się dostępne od kilku lat perfumy "nalewane" czy "napełniane". Można zakupić dowolną pojemność, która jest rozlewana w naszej obecności lub w "profesjonalnym" laboratorium. Sprzedawcy zachęcajac często wprost używają określenia, że są to "te same perfumy (tu pada znana nazwa), tylko tańsze z powodu braku drogiego opakowania". Z drugiej strony zapytani o sprzedaż podróbek tłumaczą, że są to tylko kompozycje zapachowe przypominające znane zapachy i sprzedawane pod własną marką, we własnych flakonach. W tym przypadku szczególnie brzmi stwierdzenie: "każdy widzi co kupuje".

Najgorzej sprawa wygląda w przypadku podróbek we właściwy znaczeniu tego słowa. Ta sama marka, nazwa, opakowanie, flakon - często nie do odróżnienia w porównaniu z oryginałem. W zależności od "jakości" ich wykonania również zapach dla zwykłego człowieka może być nie do odróżnienia. Aby uchronić się przed zakupem takiej podróbki należy byż ostrożnym gdy cena jest podejrzanie niska i oczywiście nie kupować takich produktów w podejrzanych miejscach.

Kupując takie produkty należy zastanowić się czy warto ponosić takie ryzyko. Chociaż cena jest niska to rozczarowanie zapachem i jego trwałością może okazać się najmniejszym zmartwieniem. Gorzej jeżeli jego użycie odbije się na zdrowiu.